ميز خدمت الكترونيك
  • 1402/10/02 - 08:55
  • - تعداد بازدید: 221
  • - تعداد بازدید کنندگان: 197
  • زمان مطالعه: 4 دقیقه

بازدید جامع عملکردی بیمارستان فیروزگر با حضور معاون درمان، مدیر بازرسی و پاسخگویی به شکایات دانشگاه علوم پزشکی ایران

معاون درمان ، مدیران و کارشناسان معاونت های مختلف دانشگاه برای بررسی مشکلات و چالش ها به بیمارستان فیروزگر رفتند.

320924.mp3 بازدید جامع عملکردی بیمارستان فیروزگر با حضور معاون درمان، مدیر بازرسی و پاسخگویی به شکایات دانشگاه علوم پزشکی ایران

به گزارش روابط عمومی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران ، بازدید جامع عملکردی بیمارستان فیروزگر با حضور دکتر علی مشکی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران ، دکتر فاطمه رضوان مدنی مدیر بازرسی و پاسخگویی به شکایات دانشگاه و روسای بیمارستان فیروزگر و معاونت درمان دانشگاه انجام شد.

در ابتدای جلسه اعظم فانی مدیر امور بیماری های معاونت درمان درباره اهمیت تعامل بیمارستان با معاونت درمان صحبت کرد و گفت : از رییس بیمارستان فیروزگر برای مطرح کردن چالش ها و مشکلاتی که با آن مواجه هستند تشکر می کنیم ما امروز با کارشناسان خود به بیمارستان آمده ایم که از نزدیک این چالش ها را بررسی کرده و حتی زوایا پنهان مشکلات که از دید شما پنهان مانده را هم کشف نماییم.

فانی اظهار کرد 80 درصد از بحث سلامت بر دوش بیمارستان ها هست . وزارت بهداشت و معاونت درمان در این راه وظیفه نظارتی دارند و تلاش می کنند تکالیف را به مراکز درمانی گوشزد کرده و برای حل مشکلات آنان تلاش کنند.

در ادامه دکتر محسن خالقیان رییس بیمارستان فیروزگر به توضیح دربار مشکلات پرداخت و گفت : یکی از مشکلات ما در بیمارستان کمبود منابع مالی و نقدینگی است ما طبق تعرفه های مصوب از بیماران هزینه دریافت می کنیم اما دیرکرد پرداخت بیمه ها به ما باعث شده است که فشار مالی زیادی به بیمارستان وارد شود.

خالقیان افزود از دی ماه سال گذشته بیمه ها هیچ پرداختی به بیمارستان فیروزگر نداشته اند.در بیمارستان فیروزگر کارهای تخصصی و گرانقیمتی انجام می شود که فرانشیز آن بسیار کم است و همان طور که گفته شد بیمه ها هم پرداختی به ما ندارند.

رییس بیمارستان فیروزگر درباره پزشکان هیات علمی نیز توضیح داد و گفت : باید برای تشویق و پرداختی مناسب به هیات علمی دو کا برنامه ریزی کرد و برای جذب هیات علمی های با تجربه اقدامات لازم را انجام داد

خالقیان کمبود فضای فیزیکی را از دیگر مشکلات بیمارستان فیروزگر برشمرد و دراین باره توضیح داد: در بیمارستان فیروزگر ما دیگر هیچ فضای فیزیکی دیگری برای افتتاح بخش های جدید و یا حتی برای اختصاص آن به مهد کودک برای رفاه حال پرسنل نداریم. اشغال تخت ما بالای 90 درصد است و اکثرا با مشکل کمبود تخت برای بستری بیماران مواجه هستیم که این مسئله منجر به نارضایتی بیماران می شود.

در گذشته برای حل این مشکل ساختمانی در حیاط بیمارستان در حال ساخت بود که ساخت آن متاسفانه متوقف شد. درخواست ما از دانشگاه علوم پزشکی ایران این است که ادامه ساخت این ساختمان را در دستور کار خود قرار دهد.

وی درباره بیمارستان فیروزگر اذعان داشت: این بیمارستان تنها مرکز پیوند کبد در سطح دانشگاه علوم پزشکی ایران است و عمده بیماران اورژانس ما را بیماران گوارشی تشکیل می دهد. ارزش  خدماتی که گاها برای بیماران انجام می شود به 80 میلیون می رسد که طبق دستور وزارت بهداشت ما این هزینه را از بیمار نمی گیریم اما انتظار داریم طبق قولی که از طرف وزارت بهداشت شده این هزینه ها توسط وزارتخانه به بیمارستان پرداخت شود. حتی تنها مرکز فراهم آوری اعضا پیوندیOPU دانشگاه علوم پزشکی ایران  نیز از تیرماه در بیمارستان فیروزگر راه اندازی شده و 3 تخت از تخت های مراقبت های ویژه ما با آن اختصاص داده شده است اما از آن نیز درآمد بیشتری به بیمارستان پرداخت نمی شود.

دکتر علی مشکی معاون درمان در طی بازدید ازاورژانس بیمارستان و بررسی وضعیت انتقال به بخش بیماران از اورژانس از رییس اورژانس خواست که وضعیت اشغال تخت های بیمارستان را ساماندهی کرده و بیماران در اورژانس زودتر تعیین تکلیف شوند.

مشکی رییس اورژانس را مسئول اصلی مدیریت تخت های بیمارستان نامید و گفت : دستور رییس اورژانس برای انتقال بیماران به بخش های مربوطه ملاک اصلی بستری بیماران است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران همچنین دستور داد از اول دی ماه تمامی تریاژهای اورژانس بیماران درسامانه  تریاژ دانشگاه متصل بهHIS  ثبت شود و تمامی بیمارستان ها موظف به انجام آن هستند.

وی همچنین از ستاد هدایت معاونت درمان MCMC خواست ارجاع بیماران در بین بیمارستان ها به صورت منطقی انجام شود .مثلا اینگونه نباشد که تمامی بیماران با مشکلات گوارشی تنها به بیمارستان فیروزگر انتقال یابند بلکه باید در میان بیمارستان های دیگری که این خدمات را ارائه می کنند تقسیم شوند و این کار در تمامی موارد دیگر نیز رعایت شود.

لازم به ذکر است کارشناسان در روزهای آتی پس از تجمیع گزارش خود ، نتیجه ارزیابی های انجام شده را به بیمارستان فیروزگر ارائه خواهند کرد.

  • گروه اخبار : اخبار
  • کد خبر : 320924
:
کلیدواژه ها
مدیر سیستم
خبرنگار

مدیر سیستم

تصاویر

Template settings